ارسال لوکیشن زنده، یکی از قابلیت‌های بی‌نظیر تلگرام

ارسال لوکیشین زنده، یکی از قابلیت‌های بی‌نظیر تلگرام

مدت زیادی از جدیدترین آپدیت تلگرام نمی‌گذرد که شاهد یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی و از نظر من فوق‌العاده تلگرام هستیم به نام Live Location یا ارسال موقعیت مکانی به صورت زنده و در لحظه. البته بعید می‌دانم اصل ایدهٔ Live Location به تنهایی متعلق به خود تلگرام و دم دستگاهش باشد، اما کار بزرگ تلگرام ادغام کردن این فن‌آوری و استفاده از آن در بستر پیام‌رسان تلگرام است.

مطمئنم برای همه ما پیش آمده که خواستیم بدانیم کسی که قرار است به جلسه برسد الان دقیقاً کجاست و چقدر دیگر طول می‌کشد تا سر و کله‌اش پیدا شود؟ حتی از نظر امنیتی هم چنین قابلیتی فوق‌العاده حیاتی و ارزشمند است.

چند روز پیش که داشتم مسیرِ رسیدن به یک دورهمیِ دوستانه را پیاده گز می‌کردم برای امتحان کردن این قابلیت، موقعیت مکانی‌ام را به صورت زنده ارسال کردم. احساسم این بود که آن بلاتکلیفی و ابهامی که همیشه موقع انتظار برای رسیدن به یک نفر داریم، با این قابلیت به حداقل می‌رسد و این به نظرم اتفاق قابل بررسی است! نمی‌گویم لزوماً و همیشه خوب است چون گاهی انتظار و بی‌خبری و مواجه شدنِ ناگهانی با یک شخص شیرینی‌های خودش را دارد، حتی گاهی آن دلشوره‌ای که موقع انتظار برای رسیدن کسی می‌کشی، با دیدن او به شیرینی وصف‌ناپذیری تبدیل می‌شود.

اما گذشته از این‌ها، معمولاً برای پیگیری کارهای روزمره و اطلاع‌رسانی موقعیت، من این ویژگی Live Location را بسیار پسندیدم. برای استفاده از این قابلیت تلگرامتان را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید و از طریق همان قسمت ارسال پیام و با انتخاب ضمیمه فایل (همان سنجاق گوشه سمت راست) گزینه Location و پس از آن Share My Live Location for را انتخاب کنید.

یک دیدگاه برای “ارسال لوکیشن زنده، یکی از قابلیت‌های بی‌نظیر تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *