تو بلند شو و خودت کاری بکن!

در سایت برایم نوشته بود کسی تیپ شخصیتی مرا نمی‌فهمد، گویی با من مشکل دارند، گویی تاب متفاوت بودن مرا ندارند و انگشت‌نمای آشنا و ناآشنا هستم. برای هر تصمیمی که می‌گیرم باید به همه توضیح بدهم و متهم می‌شوم به خودمحور بودن. حالم خوب نیست و عصبانی‌ام، از خودم و از بقیه.

گفتم اولین قدم این است که از این توهم بیرون بیا که همگان باید گوهرهای تو را بشناسند، چنین نیست! قرار نیست همیشه ما دیده شویم، قرار نیست همیشه، همه برایمان دست بزنند؛ قرار نیست همیشه پذیرفته‌ شویم. پس با این واقعیت کنار بیا و همان‌طور که خودت وجودِ منحصربه‌فردی هستی، منحصربه‌فرد بودن بقیه را هم «بپذیر»!

تو هم قرار نیست همیشه در محدوده امن خودت باقی بمانی و بر ویژگی‌های تیپ شخصیتی‌ات چنبره بزنی! بیرون بیا! تجربه کن! امتحان کن! بگذار گاهی احمق به نظر بیایی! اما خودت را محدود به یک قفس به نام تیپ (یا هر چیز دیگری!) نکن!
بیرون بیا و بال بزن و پرواز کن، همیشه آسان نیست، گاهی سقوط را هم تجربه خواهی کرد، اما به لذت پرواز می‌ارزد.

ارادتمند
آرسام هورداد
عکس از صفحه: ghorbani_elena

پ.ن: سوال یا ابهامی اگر دارید در کامنت‌ها یا دایرکت بپرسید، سر فرصت پاسخ می‌دهم. پاسخ بسته به زمان محدود من که صرف پژوهش و یادگیری می‌شود ممکن است تا چند روز طول بکشد.

پ.ن ۲: متاسفانه اولویت شغلی و رسالت شخصی من فرصتی برای ارائه مشاوره برایم نگذاشته است، من معلمی هستم که از طریق ارائه و تقدیم محتوا (در سایت و اینستا و تلگرام ) و برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین یا حضوری به هم‌وطنانم کمک می‌کنم. بنابراین بر من ببخشید که فعلا فرصت و امکان ارائه مشاوره ندارم و به پاسخ‌های کوتاه در سایت یا اینستا اکتفا می‌کنم. من متعهدم به: آموزش مدل‌های معتبر و جهانی خودشناسی و توسعه فردی به مردم کشورم🇮🇷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *