قوانین قدرت ۴: ناله نکن!

آرسام هورداد
قوانین قدرت

ناله نکن! ناله یعنی تلخی؛ برای خیلی از آدم‌ها ناله کردن یک عادت است، یک روش است، نوعی سبک زندگی است. و چقدر خطرناک است این سبک زندگی!
.
خطر بزرگ این سبک زندگی این است که به شدت مسری است و به راحتی از کسی به دیگری منتقل می‌شود و ویروس‌وار بزرگ‌ و بزرگ‌تر می‌شود. سایه شوم «ناله‌کردن» را در سطح و وضعیت افراد متوسط‌ الحال و میان‌مایه می‌توان دید. .

میان‌مایه‌گان مردمانی راحت‌اند، آن‌ها راحتی را به سختی ترجیح می‌دهند، چون مسیر قدرت مسیری سخت و مسیر میان‌مایگی مسیری آسان است. به همین دلیل است که میان‌مایه‌ها در تعداد بیشترند. چون «راحتی» انتخابِ بیشتر آدم‌هاست. این یک چرخهٔ سقوط است و اولین اقدام برای شکستن و قطع این چرخهٔ شوم سقوط، پرهیز از ناله کردن است.
.

ناله‌کنندگان معمولا ویژگی‌های مشترکی دارند که باعث می‌شود خیلی راحت یکدیگر را پیدا کنند و حلقه اتحادشان را روز‌به‌روز گسترده‌تر کنند، آن‌ها یکدیگر را بسیار دوست دارند و مایلند هر لحظه به اعضای تیمشان اضافه کنند. آن‌ها بردگان احساسات‌اند، هیچ کنترلی روی احساسات تاریک و تیره‌شان ندارند. درست مثل کسی که دهانش بوی تعفن می‌دهد، روح میان‌مایگان نیز کیفیتی تعفن‌آلود را به محیط انتقال می‌دهد که مجرای آن «ناله کردن» است.
.
من ناله‌کنندگان را به سرعت از زندگی‌ام حذف می‌کنم زیرا آن‌ها را خزندگانی نرم می‌بینم که در ظاهر بی‌آزار و نحیف و نزارند اما وقتی به تو نفوذ کنند روح‌ات را می‌مکند. ناله‌کنندگانِ میان‌مایه را بشناس و آن‌ها را از زندگی‌ات پرت کن بیرون. زمان را در برابر آن‌ها تلف کنی، خودت هم به زودی یکی از آنان می‌شوی.
.
ارادتمند
آرسام هورداد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *